Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rekord świata w ekonomicznej jeździe samochodem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Rekord świata w ekonomicznej jeździe samochodem

    Zamieszczone przez Samiec
    Zamieszczone przez QBA
    A tutaj linki do dwóch filmów z pomiarów:
    MisiekWAW
    Purchawa
    Cos mi te linki niedzialaja :roll:
    bo jest przekroczony transfer :idea: pewnie jak minie pelna godzina to przez chwile beda :zlosnik:
    kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

    SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

  • #2
    Rekord świata w ekonomicznej jeździe samochodem

    Dzięki wsparciu koncernów Volkswagen oraz Shell małżeństwo John i Helen Taylor po raz kolejny zostanie wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa, ustanowiwszy nowy rekord świata w ekonomicznej jeździe samochodem.

    17 stycznia para Australijczyków wyruszyła z Londynu w podróż dookoła świata za kierownicą seryjne wyposażonego VW Golfa z silnikiem 1.6 FSI. Na trasie liczącej w sumie 28 970 km samochód został zatankowany tylko 24 razy, co daje średnie zużycie paliwa na poziomie jedynie 4,5 litra na 100 km. Podczas próby wykorzystywano opracowaną przez firmę Shell nową formułę paliwa.
    [samar.pl]
    Załączone pliki
    saport techniczny baj DGW
    była BKD+DSG '05 120kkm
    była BXE '08 190kkm
    no i nie ma :-)

    Komentarz


    • #3
      Zapominaja, ze Golf nie mial pewnie kola zapasowego, byl najlzejsza odmiana jaka moze byc tego 1.6FSI do tego zastosowane opony eco cos tam, ktore zmniejszaja opory powietrza i napompowano je na max ile zaleca producent, przy rozmiarze 185/65/15 :diabelski_usmiech

      Takie troche smieszne te testy, mnie by interesowala srednia predkosc z tych przejazdow

      No i z prostego wyliczenia wynika, ze za kazdym razem tankowali auto pod korek wlewajac tak minimum kolo 55l, bo cos w baku musialo jeszcze byc :twisted:

      Klekota, jakby odpowiednio przygotowal to wynik 3,5l bylby do osiagniecia z pojemnosci 1.9, a mniejszy ponizej 3l schodzi :twisted:
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        Z tego co pamiętam był taki rekord bity klekotem w Fabi i średnie spalanie wyszło coś 2,7l na setke, ale może coś pokręciłem :roll:

        Takie akcje to strasznie marketingową ściemą zalatują, bo właściwie dla zwykłego użytkownika z tego nic nie wynika. IMO jakby sponosorem tych ludzi był Ford to pewnie przejechaliby tak samo nową Foką II i nie byłoby jak porównać wyników... :P
        Leon FR 2.0TDI 170KM

        Komentarz


        • #5
          Grzesiu, racja moja czeszka pali tyle ile wleje i nic mniej

          Komentarz


          • #6
            rekord benzyna w sumie to dobry wynik
            nowy cSIMC od Aliego
            seryjne 110kM teraz ok ~170kM ARL ,230 wtryski.
            Moc potwierdzona w tym roku na hamowni.

            półosie seryjne przebieg 273 tyś

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X